3 Wrzesień 2021
Unia Gniewkowo rozpoczęła kolejny sezon, przynosząc swoim kibicom już pierwsze powody do radości. Nie brakowało również momentów pełnych zwątpień i smutku. Po 4 ligowych kolejkach wiemy jedno - emocjonalny rollercoaster ruszył na dobre. Poniżej zapraszamy na krótkie podsumowanie sierpnia w wykonaniu Unitów.

MLKS Unia Gniewkowo - KS Pomorzanin Toruń 4:1 (07.08.2021 r.)
Bramki: Radosław Kłosowski, Piotr Kaźmierski, Kamil Fajkowski (2)

Inaugurację sezonu, i to w dodatku na własnym boisku, Unia rozpoczęła od zwycięstwa. W pierwszym meczu kujawsko-pomorskiej IV ligi drużyna z Gniewkowo nie dała żadnych szans przyjezdnym z Torunia i pewnie zgarnęła 3 punkty. Przybyli na stadion im. Mariana Teppera mieli okazję do obejrzenia aż 5 bramek, które padły w tym spotkaniu.

Zwycięski skład: Arkadiusz Stępień – Kamil Piotrowiak (85’ Kamil Markiewicz), Oskar Kryszak, Przemysław Żbikowski, Bartosz Pędowski – Michał Hałas (69’ Filip Sąsała), Daniel Majer, Piotr Kaźmierski (78’ Mateusz Balik), Kamil Fajkowski, Janusz Olach – Radosław Kłosowski.

KS Cuiavia Inowrocław - MLKS Unia Gniewkowo 3:0 (14.08.2021 r.)

Po pierwszym ligowym zwycięstwie przyszła i pierwsza porażka. W meczu drugiej kolejki lepszy okazał się zespół z Inowrocławia, który 3 razy pokonał naszego bramkarza - Huberta Baranowskiego. Kibice Unii nie doczekali się powtórki z poprzedniego sezonu, kiedy to dwukrotnie zwycięsko z derbów wychodzili Gniewkowianie: 3:2 w Inowrocławiu oraz 2:0 w Gniewkowie.

Unia zagrała w składzie: Hubert Baranowski – Kamil Piotrowiak (35’ Bartosz Wilkanowski), Oskar Kryszak, Przemysław Żbikowski, Bartosz Pędowski – Michał Hałas, Piotr Kaźmierski (74’ Mateusz Balik), Daniel Majer (61’ Kacper Włodarczyk), Kamil Fajkowski, Janusz Olach (74’ Mateusz Nowacki) – Radosław Kłosowski (61’ Mateusz Filipiak).

MLKS Unia Gniewkowo - KS Unia Solec Kujawski 0:2 (20.08.2021 r.)

Kolejna porażka bez bramek ze strony Unitów i utrata 3 punktów. Tak wyglądało spotkanie 3. kolejki rundy jesiennej. Chociaż Unia Solec Kujawski to beniaminek IV ligi, przez postawę zaprezentowaną w poprzednim sezonie oraz wzmocnienia, których dokonano w letnim okienku transferowym, stawiany był na zdecydowanego faworyta. Pretendent do najwyższego stopnia podium już na samym początku meczu zawiesił wysoko poprzeczkę, strzelając bramkę Unii w 7. minucie.

Skład Unitów: Hubert Baranowski – Mateusz Nowacki, Kacper Włodarczyk, Przemysław Żbikowski (80’ Krzysztof Milewski), Bartosz Pędowski (65’ Mateusz Filipiak) – Radosław Kłosowski (55’ Michał Hałas), Oskar Kryszak, Daniel Majer (80’ Filip Sąsała), Piotr Kaźmierski, Janusz Olach – Kamil Fajkowski.

Notecianka Pakość - MLKS Unia Gniewkowo 2:3 (28.08.2021 r.)
Bramki: Radosław Kłosowski, Mateusz Nowacki, Kamil Fajkowski

W spotkaniu z kolejnym beniaminkiem - Notecianką Pakość - to Unia Gniewkowo okazała się drużyną lepszą. Unici przełamali złą passę i po dwóch porażkach z rzędu, wywieźli 3 punkty z terenu rywala. Zawodnicy Unii pewnie rozpoczęli mecz. W 10. minucie - dzięki bramce Radosława Kłosowskiego - Unici wyszli na prowadzenie, które tuż przed gwizdkiem na przerwę przypieczętował Mateusz Nowacki. Gorąco zrobiło się już w ostatnich minutach spotkania, gdy bramkę samobójczą trafił Mateusz Balik, czym ustalił wynik 2:3, ale Gniewkowianie pewnie dowieźli zwycięstwo do końca.

Zwycięski skład: Hubert Baranowski – Mateusz Nowacki, Kacper Włodarczyk, Przemysław Żbikowski, Piotr Kaźmierski – Radosław Kłosowski (82’ Mateusz Balik), Oskar Kryszak (58’ Michał Hałas), Daniel Majer (63’ Krzysztof Milewski), Mateusz Filipiak (58’ Filip Sąsała), Janusz Olach – Kamil Fajkowski.