Wiadomości - Unia Gniewkowo

Przejdź do treści

Po zwycięstwo w derbach: Unia Gniewkowo - Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław

Unia Gniewkowo
29 Maj 2021
Mecze derbowe mają to do siebie, że towarzyszącą im atmosferę zaczynamy odczuwać już przed pierwszym gwizdkiem. Nie inaczej będzie i tym razem. W dzisiejszym spotkaniu spodziewamy się wielu emocji i walki aż do ostatniego gwizdka.

Do końca sezonu 2020/2021 zostały tylko trzy kolejki. Unia z dorobkiem 39 punktów zajmuje 9. miejsce i zamiast o utrzymaniu, myśli już o pierwszym miejscu w grupie spadkowej. Jest to cel jak najbardziej realny, ponieważ obecny lider - Wda Świecie - ma na swoim koncie jedynie 5 punktów więcej (44 pkt). Jak sytuacja wygląda u derbowego rywala? Cuiavia do tej pory uzbierała 28 punktów, co daje jej 16. pozycję w ligowej tabeli. Tym samym inowrocławianie wciąż nie są pewni utrzymania.

W jesiennych derbach, które miały miejsce w Inowrocławiu, byliśmy lepsi i potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Unia pokonała wówczas Cuiavię 2:3. Niestety, w dzisiejszym składzie Unitów zabraknie Łukasza Cięgotury, który w tamtym spotkaniu strzelił aż 2 bramki. Z powodu kontuzji trener Grzegorz Jeromin nie może liczyć na jego wsparcie.

Mecz taki jak ten rządzi się swoimi prawami. Czeka nas niezwykłe widowisko, pełne emocji i z pewnością wielu zwrotów akcji. Mamy jednak nadzieję, że w ogólnym rozrachunków znów wyjdziemy zwycięsko z tego spotkania. Z pewnością dużym atutem przemawiającym na naszą korzyść jest własne boisko i Wy - drodzy Kibice. Cieszymy się, że tak interesujący mecz może odbyć się z Waszym udziałem. Pamiętajcie jednak o przestrzeganiu wszelkich obostrzeń.

Jeśli jednak ktoś nie wybiera się na ul. Parkową, może obejrzeć transmisję live z meczu, na kanale YouTube portalu kik24.info.
Unia Gniewkowo
Wróć do spisu treści