Wiadomości - Unia Gniewkowo

Przejdź do treści

10 000 tys. złotych dla Unii Gniewkowo

Unia Gniewkowo
15 Październik 2021
Rządowy Program "Klub" 2021 to "innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych". W tegorocznej edycji Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, który jest dysponentem Funduszu, przeznaczył na wsparcie kwotę w wysokości 40 mln złotych. Z czego 10 tysięcy złotych zasili konto Unii Gniewkowo.

Pieniądze uzyskane z dofinansowania przeznaczone zostaną na wynagrodzenie szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe. Zadaniem klubu jest szkolenie i udział w rozgrywkach piłki nożnej dzieci i młodzieży. Poprzez swoje działania stara się wpłynąć na poprawę warunków uprawiania sportu dla zawodników sekcji piłki nożnej oraz osiąganie przez nich coraz lepszych wyników sportowych. Klub chce, aby dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyły w prowadzonych zajęciach, uczyły się współpracy na boisku, zwiększały swoją wiedzę z zakresu piłki nożnej oraz aktywnie spędzały czas na powietrzu.

Wsparciem w ramach projektu objętych zostanie 65 młodych zawodników, którzy będą trenowali pod okiem wykwalifikowanych trenerów posiadających licencję UEFA B.

             

Unia Gniewkowo
Wróć do spisu treści